gepubliceerd op 10-6-2012

ART BASEL 43 | 14-17 JUNI

Tijdens de kunstbeurs ART BASEL is werk te zien van ruim 50 oud-residents, advisors en Prix de Rome winnaars van de Rijksakademie.

ART BASEL is te bezoeken van 14-17 juni.
Meer informatie hier

Hieronder een lijst van deelnemende Rijksakademie kunstenaars:
ALUMNI
Carlos Amorales - Annet Gelink, kurimanzutto
Giorgio Andreotta Calò - ZERO
Mounira Al Solh - Sfeir Semler
Rosa Barba - carlier gebauer, Gío Marconi
Hannah van Bart - Marianne Boesky
Yael Bartana - Annet Gelink (ART BASEL CONVERSATIONS 16-6)
Erick Beltrán - Luisa Strina, Joan Prats
Manon de Boer - Jan Mot
Attila Csörgö - Gregor Podnar
David Claerbout - Rüdiger Schöttle, Micheline Szwajcer (ART UNLIMITED)
Johan Creten - Perrotin
Thomas Demand - Matthew Marks, Sprüth Magers
Armen Eloyan - Timothy Taylor, Bob van Orsouw
Meschac Gaba - In Situ Fabienne Leclerc (ART FEATURE)
Ryan Gander - gb agency, Annet Gelink, Johnen, Lisson
Dora García - Juana de Aizpuru, ProjecteSD
David Haines - Luisa Strina
David Hominal - Kamel Mennour
Runa Islam - White Cube (ART UNLIMITED
Germaine Kruip - The Approach (ART UNLIMITED| ARTIST TALK 15-6)
Carla Klein - Tanya Bonakdar
Guillaume Leblon - Projecte SD
Cristina Lucas - Juana de Aizpuru
Bjarne Melgaard - Greene Naftali, Krinzinger
David Maljkovic - Annet Gelink Gallery, Georg Kargl Fine Arts, Metro Pictures (ART FILM)
Valérie Mannaerts - bernier|eliades
Hans Op de Beeck - Krinzinger
Lisa Oppenheim - Klosterfelde
Paulina Olowska - Foksal, Daniel Buchholz, Simon Lee, Metro Pictures
Jacco Olivier - Victoria Miro
Amalia Pica - Diana Stigter (ART STATEMENTS)
Michael Raedecker - Hauser + Wirth, Max Hetzler, Andrea Rosen
de Rijke / de Rooij - Daniel Buchholz
Willem de Rooij - Friederich Petzel
Fernando Sánchez Castillo - Juana de Aizpuru
Bojan Sarcevic - BQ, Stuart Shave/Modern Institute
Sarah van Sonsbeeck - Annet Gelink Gallery
Monika Sosnowska - Gisela Capitain, Foksal, Hauser & Wirth, kurimanzutto, The Modern Institute/Toby Webster
Fiona Tan - Frith Street
Marijke van Warmerdam - Galerie Riis
Guido van der Werve - Luhring Augustine

ADVISORS
Tania Bruguera - Juana de Aizpuru
Jaki Irvine - Frith Street, Kerlin
John Kørner - Victoria Miro
Aernout Mik - carlier gebauer
Mike Nelson - 303, Franco Noero
Paul Sietsema - Matthew Marks

PRIX DE ROME WINNAARS
Atelier van Lieshout - Tanya Bonakdar
Erik van Lieshout - Krinzinger
Mark Manders - Tanya Bonakdar, Zeno X
Marc Nagtzaam - ProjecteSD
Robert Zandvliet - Peter Blum

Gelijktijdig te zien in Basel:

* LISTE 17. The Young Art Fair in Basel, 12–17 juni, www.liste.ch
RESIDENTS/ALUMNI
Marc Bauer - Freymond-Guth
Rebecca Digne  - Jeanine Hofland  Contemporary Art
Rubén Grilo - Wilfried Lentz, Nogueras Blanchard (PERFORMANCE PROJECT)
Shahryar Nashat - Rodeo
Erkka Nissinen - Ellen de Bruijne Projects
Maarten Overdijk - Jeanine Hofland Contemporary Art
Pamela Rosenkranz - Karma International
Rebecca Stephany (PERFORMANCE PROJECT)
Erik van der Weijde - Chert
Katarina Zdjelar - Circus
PRIX DE ROME
Vincent Vulsma - Friedlaender

* Scope Basel 2012, 13–17 juni, www.scope-art.com
ALUMNI
Ellen Kooi - Camara Oscura
Vitshois Mwilambwe Bondo - Primo Marella

* Paul Sietsema (advisor), Kunsthalle Basel, 14 juni – 26 augustus, www.kunsthallebasel.ch (solo)

* Marc Bauer (oud-resident), Nature as Territory, Kunsthaus Baselland, www.kunsthausbaselland.ch, 19 mei - 15 juli (solo