Tijdens RijksakademieOPEN 2018 presenteren alle 45 residents nieuw werk en try-outs in hun atelier en in projectruimtes. Naast de atelierpresentaties is er een uitgebreid publieksprogramma.
 
VRIJDAG: PERFORMANCE PROGRAMMA
ongoingChristopher Mahon, performed actions looping - 47
13:00 - 18.30Laura O'Neill, Expansion: city of 2moro (available 2day), VR installation - 33
14:00 - 14:35Sujin Bae & Jonathan Lemke, The Maternal Voice - 11
15:00 - 15:10Bert Scholten, Mina Koes - 6
15:00 - 16:00Ana María Gómez López and Femke Herregraven, CRYPTO FILE / CRYPTO LIFE - Crypto Ping Pong #3 - Hall West
15:30 - 15:45Maria Kley, Takako & Others (I will miss this world) I - Poortkamer
16:00 - 16:35Sujin Bae & Jonathan Lemke, The Maternal Voice - 11
16:45 - 16:55Bert Scholten, Mina Koes - 6
17:00 - 17:25Nora Turato, i'm happy to own my implicit biases - Reading Room18:30Bomberjacke / muziek - Hall East
 
ZATERDAG: PERFORMANCE PROGRAMMA
ongoingChristopher Mahon, performed actions looping - 47
12:00 - 13:00Riet Wijnen and Janine Armin / reading, Conversation Six Double Lines (Part I) - 14
13:00 - 13:15Maria Kley, Takako & Others (I will miss this world) I - Poortkamer
13:00 - 16:00Laura O'Neill, Expansion: city of 2moro (available 2day), VR installation - 33
14:00 - 14:35Sujin Bae & Jonathan Lemke, The Maternal Voice - 11
15:00 - 15:10Bert Scholten, Mina Koes - 6
15:00 - 16:00Ana María Gómez López and Femke Herregraven, CRYPTO FILE / CRYPTO LIFE - Crypto Ping Pong #3 - Hall West
15:30 - 15:45Maria Kley, Takako & Others (I will miss this world) I - Poortkamer
16:00 - 16:35Sujin Bae & Jonathan Lemke, The Maternal Voice - 11
17:00 - 17:25Nora Turato, i'm happy to own my implicit biases - Reading Room
17:30 - 17:55Gaëlle Choisne, The sea says nothing, live music performance - 23
18:00 - 18:10Bert Scholten, Mina Koes - 6
ZONDAG: PERFORMANCE PROGRAMMA
ongoingChristopher Mahon, performed actions looping  - 47
12:00 - 13:00Riet Wijnen and Janine Armin / reading, Conversation Six Double Lines (Part I) - 14
13:00 - 13:15Maria Kley, Takako & Others (I will miss this world) I - Poortkamer
13:00 - 16:00Laura O'Neill, Expansion: city of 2moro (available 2day), VR installation - 33
14:00 - 14:35Sujin Bae & Jonathan Lemke, The Maternal Voice - 11
15:00 - 15:10Bert Scholten, Mina Koes - 6
15:00 - 16:00Ana María Gómez López and Femke Herregraven, CRYPTO FILE / CRYPTO LIFE - Crypto Ping Pong #3 - Hall West
15:30 - 15:45Maria Kley, Takako & Others (I will miss this world) I - Poortkamer
16:00 - 16:35Sujin Bae & Jonathan Lemke, The Maternal Voice - 11
17:00 - 17:25Nora Turato, i'm happy to own my implicit biases - Reading Room
18:00 - 18:10Bert Scholten, Mina Koes - 6
 
FILMPROGRAMMA
Anna Dasovic, And he knew that those who witnessed these things might be too stunned to speak, 2017, 18:17 minutes
Polina Kanis, The Shift, 2015, 27:55 minutes
Kévin Bray, The Shadow Casting, 2016, 3:53 minutes
Kévin Bray, Inter-Sync-Face, 2016, 3:24 minutes
Gaëlle Choisne, Vertières n'existe pas (Vertières doesn't exist), 2018, 12:40 minutes
Arvo Leo, Fish Plane, Heart Clock, 2014, 60 minutes
Marina Xenofontos, Sunlight Vandalism, 2018, 3:17 minutes
Maurice van Es, Short video of residents, 2018
Maria Kley, Klara Barbara I, 2018, 18 minutes
Yashaswini Raghunandan, Videofolktales, 2016, 8:47 minutes
Ana María Gómez López, Cosmos and paleontology, 2018, 12:45 minutes
CHE Onejoon, Fraction of Light, 2016, 16:52 minutes
Immy Mali, Silence in Dance, 2016, 5 minutes
Immy Mali, Dancing with myself, 2015, 21 minutes
Omar A. Chowdhury, Memoirs of Saturn, 2016, 51 minutes
Arvo Leo, The Orchids / Had the Look of Flowers That are Looked At, 2018, 16 minutes
Yashaswini Raghunandan, Presence, 2014, 17 minutes
 
RONDLEIDINGEN

Op vrijdag, zaterdag en zondag starten verschillende tours bij het Rabo MeetingPoint bij de ingang. Zie de programmaborden voor meer informatie over de tours.

VRIJDAG
13:00 Studio Tour
14:00 Studio Tour
15:00 Studio Tour
15:30 Hard Hat Tour
16:00 Studio Tour
17:00 Studio Tour
17:30 Collection Tour

ZATERDAG
12:00 Workshop Tour        
12:15 Studio Tour
12:30 Hard Hat Tour
12:45 Studio Tour
13:00 Kids Tour
13:15 Studio Tour
13:30 Collection Tour
13:45 Studio Tour
14:00 Special Senses Tour
14:15 Studio Tour
14:30 Workshop Tour
14:45 Studio Tour
15:00 Collection Tour
15:00 Kids Tour
15:15 Studio Tour
15:30 Hard Hat Tour
15:45 Studio Tour  
16:15 Hard Hat Tour
16:30 Studio tour 
17:00 Studio Tour
17:15 Workshop Tour
17:30 Studio Tour

ZONDAG
12:00 Workshop Tour        
12:15 Studio Tour
12:30 Hard Hat Tour
12:45 Studio Tour
13:00 Kids Tour
13:15 Studio Tour
13:30 Collection Tour
13:45 Studio Tour
14:00 Special Senses Tour
14:15 Studio Tour
14:30 Workshop Tour
14:45 Studio Tour
15:00 Collection Tour
15:00 Kids Tour
15:15 Studio Tour
15:30 Hard Hat Tour
15:45 Studio Tour  
16:15 Hard Hat Tour
16:30 Studio tour 
17:00 Studio Tour
17:15 Workshop Tour
17:30 Studio Tour
 
      
 
KINDERATELIER OP ZATERDAG EN ZONDAG

12:00 - 17:00
Kinderen van 4 t/m 11 jaar kunnen onder deskundige begeleiding hun eigen kunstwerk maken.
 
ART MEDIATION TOURS

De Rijksakademie heeft een masterclass Art Mediation aangeboden aan jonge professionals die werkzaam zijn in museumeducatie. Hierin werd ingezoomd op diverse manieren waarop je publiek en hedendaagse kunstpresentatie bij elkaar kunt brengen. De deelnemers aan de masterclass zullen hun opgedane kennis in de praktijk brengen tijdens het publieksweekend van RijksakademieOPEN, waar zij de Studio Tours, de Kids Tour en de Special Senses Tours geven.